CHLOROSAN
płyn o działaniu dezynfekującym i sanityzującym
(zawiera aktywny chlor)

Działa bardzo skutecznie bakteriobójczo, łącznie z prątkami gruźlicy, grzybobójczo oraz wykazuje silne działanie wirusobójcze.

Atest PZH HB/156/95


zobacz atest


zobacz atest 2Duże zapotrzebowanie na skuteczny środek dezynfekujący o silnym działaniu wirusobójczym doprowadziło do opracowania i wprowadzenia do produkcji takiego preparatu.
Mamy przyjemność zaoferowania Państwu płynu dezynfekująco-sanityzującego "CHLOROSAN" o zawartości chloru aktywnego nie mniej niż 10 000 ppm. Wyżej wymieniony płyn jest na bazie podchlorynu sodowego.

Płyn Chlorosan otrzymał pozytywną opinię Państwowego Zakładu Higieny Nr HB/156/95 i może być stosowany w Zakładach Opieki Zdrowotnej do dezynfekcji narzędzi i powierzchni zgodnie ze sposobem użycia podanym na etykiecie i w załączonej do preparatu ulotce informacyjnej.
Powyższa opinia została wydana na podstawie badań wykonanych w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie przez :
- Zakład Zwalczania Skażeń Biologicznych
- Zakład Wirusologii
oraz opinii Zakładu Toksykologii Środowiskowej PZH.

Płyn Chlorosan w czasie działania - 15 minut - może być stosowany do dezynfekcji powierzchni gładkich (posadzki, ścianki z glazury, lamperie, urządzenia sanitarne, parapety, blaty itp.) : znacznie zanieczyszczonych substancjami organicznymi , płynem nierozcieńczonym o zawartości chloru aktywnego nie mniej niż 10 000 ppm, nie zanieczyszczonych w sposób widoczny substancjami organiczmymi: roztwór 50%, zawierający nie mniej niż 5 000 ppm aktywnego chloru oraz do dezynfekcji sprzętu jednorazowego użytku nierozcieńczony płyn Chlorosan w czasie działania 12 godzin.

Należy przestrzegać aby preparat był używany tylko w okresie ważności, ponieważ w miarę upływu czasu spada zawartość chloru aktywnego, co obniża właściwości dezynfekcyjne preparatu.
Zaleca się dobieranie optymalnych objętości opakowań, aby zużyć jednorazowo całą jego zawartość.

Oferujemy Państwu płyn "CHLOROSAN" w pojemnikach 2 l, 5 l i 20 l.
Realizujemy również zamówienia o innej gramaturze opakowań, wskazanej przez odbiorcę.

Preparat znajduje się w informacji VII "Preparaty dezynfekcyjne do stosowania w zakładach opieki zdrowotnej" opracowanej przez Państwowy Zakład Higieny Zakład Zwalczania Skażeń Biologicznych oraz w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej Nr 11 poz. 32 z dnia 5 października 1996 r.


designed by Kuba Łopusiński© 2003 S.I.Narew / wszelkie prawa zastrzeżone